Prantsusmaa täiendab salaja tuumarelvi

10. veebruar 2006, 16:41

Prantsusmaa on hakanud salaja moderniseerima oma tuumaarsenali, laiendades tuumarakettide löögiulatust ja täpsust, vahendab Postimees online.

Ühest küljest soovitakse relvastusse võtta sellised tuumarelvad, mis hävitaksid vaenlase arvutisüsteeme atmosfääris tekitatavate elektormagneetiliste lainetega. Samuti soovitakse ümber suurendada tuumarakettide löögiulatust ning täpsust.

Prantsusmaa president Jacques Chirac kinnitas jaanuaris, et Prantsusmaad ähvardava riigi vastu võidakse äärmuslikul juhul käiku lasta ka tuumaarsenal. Samas ütles Chirac, et Prantsusmaa on hakanud vähendama allveelaevadel olevate tuumarelvade arvu.

Mitmed militaareksperdid on arvamusel, et Prantsusmaa on desarmeerimise asemel hakanud parema kvaliteediga relvi tootma.

«Koos muudatustega võetakse rohkem arvesse ka vaenlase psühholoogilist poolt. Potentsiaalne vaenlane võib mõelda, et Prantsusmaa niikuinii ei lase tsiviilelanike vastu käiku kogu oma tuumaarsenali,» selgitas Prantsusmaa kaitseminister Michéle Alliot-Marie.

«Moderniseerumisega tekib meil aga võimalus tabada vaenlase juhtimispunkte,» lisas kaitseminister Prantsuse parlamendiliikmetele peetud kõnes.

Poliitikavaatlejad näevad Chiraci kõnes õigustust ka 3,5 miljardi euro ehk ligikaudu 55 miljardi krooni suurusele summale, mis kulub igal aastal Prantsuse armee 300 kuni 350 tuumalõhkepea ülalhoidmisele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing