PM: Uus Sakala küsib ministrilt luba keskus lammutada

13. veebruar 2006, 08:18

Sakala keskust ümber ehitada sooviv AS Uus Sakala tahab kultuuriminister Raivo Palmarult nõusolekut nõukogudeaegse suurehitise lammutamiseks.

AS Uus Sakala juhatuse esimehe Ilmar Kompuse sõnul tegid nad kultuuriministrile ettepaneku täiendada riigi ja erafirma vahel sõlmitud hoonestusõiguse lepingut lisaga, mis lubaks uue, senisest suurema saali ehitamise eesmärgil vana hoone täielikult lammutada, kirjutab Postimees.

Ta lisas, et nii linnaametnikud kui ka muinsuskaitse on lammutamisele heakskiidu juba andnud.

Uus Sakala ettepanek hoonestusõiguse lepingut muuta tuli pärast seda, kui Palmaru võttis seisukoha, et riigi ja AS Uus Sakala vahel pärast avalikku konkurssi 2003. aastal sõlmitud hoonestusõiguse seadmise leping lubab firmal maja vaid põhjalikult remontida ja suurt saali ümber ehitada.

«Remondi asendamine lammutamisega tähendab reeglite olulist muutmist ja pea uute tingimuste kehtestamist, mis oleks ebaaus teiste konkursil osalenute suhtes ja tooks suure tõenäosusega kaasa mitu kohtuasja,» märkis minister jaanuaris linnavalitsusele saadetud kirjas.

Kultuuriministri referent Maris Viipsi märkis, et ministeerium ei kommenteeri esialgu Uus Sakala ettepanekuid. «Tutvume nendega põhjalikult. Eks siis näe, mida lepingus muutma hakkame,» tõdes ta.

Kui minister annab lammutamisele nõusoleku, ei tähenda see, et Uus Sakala saab ümberehitamisega alustada. Firma üritab juba teist aastat saada linnavalitsuselt heakskiitu eskiisprojektile, mis näeb ette uut ja suuremat Sakala keskust.

Kui algul oli linn rahulolematu maja liiga suure mahuga, mis ületas oluliselt detailplaneeringus ettenähtut, siis nüüd ei olda rahul maja ruumilahendusega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing