Reedel põlenud Saue masinatehas jätkab tööd nädala lõpus

13. veebruar 2006, 14:24

Reede varahommikul enne kella kuut põlema süttinud FORS MV masinatehas jätkab tegevust juba nädalalõpul, sest vastvalminud tootmishoone jäi kahjustamata.

'Oleks te minuga reedel rääkinud, oleksin kindlasti öelnud, et tegemist on katastroofiga. Täna aga on selgunud tõde, et tegelikult ei ole kahju nii suur kui algselt paistis,' ütles FORS MV pressiesindaja Ulrika Fors.

Fors lisas veel, et põleng ehk röövis nende tööst vaid 2 nädalat ja seda tänu suurele välisekspordile.

'Samuti päästis meid see et enamus meie tootmisest oli viidud üle paar kuud vanasse uude 30 miljonit krooni maksnud ja 4000 ruutmeetrisesse tootmishoonesse. Samuti see et tuli ei pääsenud keldrist kaugemale,' lisas Fors.

Pealtnägijate sõnul paiskus reede varahommikul Saule Pauligi tehase kõrval asuvast FORS MV hoonest taevapoole suitsusammas. Tõenäoliselt sai põleng alguse värvitšehhis süttinud ventilatsioonišahtist.

Fors märkis veel, et ainus pikemaajalisem probleem on logistikaga, kuid ka see peaks lahenema. Oluline on et töötajatega on kõik korras.

'Kahju on kindlasti miljonitesse kroonidesse, rasek öelda muidugi kui palju täpselt,' lisas Fors.

Sauel 1997 aastast metsaveotraktoreid ja tõsteseadmeid tootev FORS MV on 1992 aastal loodud ettevõte, mis on küll rootslastest juhtkonnaga, kuid siiski Eesti firma.

Forsi 2004 aasta majandusaasta lõppes 171 miljoni kroonise käibe ning 20 miljoni kroonise puhaskasumiga. FORS MV omab edasi müüjaid enamustes Euroopa riikides kaasaarvatud Saksamaa, Inglismaa ja Poola.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing