SLÕL: Tallinn soovib kasiinosid ohjata

13. veebruar 2006, 08:37

Tallinn tahab piirata kasiinode võimutsemist ja soovib saada riigilt otsustusõigust, kus ja mis tingimustel võib hasartmänge korraldada, kirjutab SL Õhtuleht.

Praegu on Tallinnas 67 kasiinot, neist 25 kesklinnas.

Tallinna linnavolikogu taotleb riigilt hasartmänguseaduse muutmist. Eelnõu algataja Isamaaliit on seisukohal, et hasartmängude korraldamine peab alluma suuremale kontrollile ja kohalikul omavalitsusel peaks olema rohkem õigust kaasa rääkida, kuhu ja millistel tingimustel hasartmängukohti rajada. Näiteks võiks linnavolikogu kitsendada hasartmängukohtade tegutsemist lasteaedade või koolide vahetus läheduses.

Tallinna keskerakondlasest abilinnapea Jaanus Mutli märgib, et kui saaks kesklinnast kasiinosid vähemaks, oleks ka see juba suur samm, ent ta kahtleb, kas linnasüdant on võimalik mängupõrgutest puhtaks saada. «Kui riik annaks meile õiguse otsustada, siis selle kaudu me saame ka midagi ette võtta. Praegu jäävad meie käed lühikeseks.»

Volikogu Isamaaliidu fraktsiooni aseesimees Tiit Sinissaar ei usu, et suudaksime mängupõrguid sulgema hakata. Pigem soovitakse reguleerida nende paiknemist.

Kasiinosõltlaste Infokeskuse juht Margus Talv märgib, et kui võrrelda Eesti suurt kasiinode arvu teiste riikidega, on asi väga hull.

Kristiine Kasiino juhatuse esimehe Enno Heinla sõnul on kahetsusväärne, et Tallinna juhid pole teatud kohtades hasartmängude korraldamise keelamist hasartmänguoperaatoritega arutanud.

Linnapea Jüri Ratase nõunik Kaido Padar lisab, et kasiinode suur arv on probleem, millega tegeldakse. Lähiajal on plaanis koos polisteiga kokku kutsuda selleteemaline ümarlaud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing