EPL: Erakonnad kähmlevad euroraha jagamisel

14. veebruar 2006, 07:18

Euroraha jagamine aastateks 2007–2013 on sattunud parteipoliitilise vaidluse objektiks.

Keskkonnaraha ja teede-ehitusraha omavaheline jagunemine jäi eilsel valitsuse kabinetiistungil lahtiseks, Villu Reiljan ja Edgar Savisaar peavad selle nädala jooksul omavahel jagama, siis minnakse aruteluga edasi, kirjutab Eesti Päevaleht.

Valitsus kiitis eile küll põhimõtteliselt heaks viis strateegilist tegevusvaldkonda ehk prioriteeti: haritud ja tegus rahvas; teadus- ja arendustegevuse võimekuse ning ettevõtete uuendusmeelsuse ja tootlikkuse kasv; paremad ühendusvõimalused; väiksem keskkonnakoormus ning piirkondade terviklik ja tasakaalustatud areng.

Euroopa Komisjoni arvestuse põhjal on Eestil võimalik aastatel 2007–2013 kasutada struktuurivahendeid ligi 52 miljardi krooni ulatuses, selle summa moodustavad Euroopa regionaalarengu fondi, Euroopa sotsiaalfondi ja ühtekuuluvusfondi vahendid.

Rahandusministeeriumi kokku pandud strateegiakirjelduses on osutatud eelkõige majanduse ja hariduse nõrkusele, mida eurorahaga õgvendada, samas on kõige suurem tükk pirukast eraldatud hoopis keskkonnale.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing