BRS: me ei näe võimalust valitsusega läbirääkimisi jätkata

14. veebruar 2006, 12:40

Me ei näe võimalust valitsusega läbirääkimisi Eesti Raudtee aktsiate tagasiostu asjus jätkata, teatas BRS kommentaariks valitsuse eileõhtusele otsusele.

'Meile on on saanud selgeks, et valitsus ei ole hetkel valmis tegema sisulisi otsuseid, samuti pole pakutav hind meile vastuvõetav,' lausus BRS-i nõukogu liige Jüri Käo. Tema kinnitusel on BRS valmis jätkama siinses raudteeäris või müüma aktsiad teistele tugevatele ostjatele, kes sobivad Eesti Raudteele heaks investoriks.

BRS jätkab läbirääkimisi investoritega, kes on tänaseks avaldanud ametlikult soovi Eesti Raudtee 66 protsendi aktsiate ostmiseks BRS-ilt. Pakkujate seast valitakse välja 3 ettevõtet, kellega minnakse edasi lõppläbirääkimistele. 'Järgmise kuu või kahe jooksul saab selgeks, kas müük toimub või seda ei toimu,' lausus Käo. Käo ei välistanud siiski tulevikus kõneluste jätkumist riigiga juhul, kui viimane teeb realistlikuma pakkumise.

Käo kinnitas, et BRS on viimasel ajal näidanud üles initsiatiivi Eesti Raudtee aktsiate müümiseks, kuid seda vaid põhjusel, et valitsuse liikmed on selleks korduvalt soovi avaldanud. 'Seetõttu pole meil kuhugi kiiret, me jätkame oma äritegevust Eesti Raudtees veel mitme järgneva aasta jooksul,' lisas ta.

Käo sõnul on loomulik, et riigil on tugev mõju raudteeäri keskkonnale, kuid ta ei pidanud väga usutavaks, et riik saaks sundida tõsiseid pakkujaid loobuma Eesti Raudtee aktsiate ostusoovist. 'Elame Euroopa Liidu liikmesriigis ning välisinvestoreid kaitsevad seadused ja riikidevahelised lepinguid,' sõnas Käo. 'Seetõttu leiame, et valitsuse viited teiste ostjate eeldatavale huvipuudusele Eesti Raudtee aktsiate vastu on pigem tavapärane katse mõjutada Eesti Raudtee aktsiate hinda,' nentis ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing