EPL: Tänasest algab tuludeklaratsioonide esitamine

15. veebruar 2006, 07:18

Alates tänasest saab e-maksuameti kaudu parandada ja esitada tuludeklaratsioone.

Kiiremad võivad enammakstud tulumaksu oma arveldusarvele saada juba 22. veebruaril, kirjutab Eesti Päevaleht.

Maksu- ja tolliameti pressiesindaja Liis Plakk lubab, et 90 protsendi ulatuses tagastab amet e-deklaratsioon esitanutele enammakstud tulumaksu viie tööpäeva jooksul. Seda siis, kui inimese eeltäidetud tuludeklaratsiooni andmed on korrektsed ega vaja lisakontrollimist.

Paberdeklaratsiooni esitanud klientidele tagastatakse tulumaks hiljemalt 1. juuliks ning FIEdele ja vara võõrandamisest kasu saanutele 1. oktoobriks 2006.

Plaki sõnul on põhjust maksumaksjatele üle korrata, et oma eeltäidetud deklaratsioonis ei tasu andmeid ise muuta, küll aga tuleks need hoolikalt üle kontrollida. Asutused – koolitusasutused, kindlustusseltsid, ametiühingud jpt –, kellele tehtud kulutusi võib maksumaksja oma tulust maha arvestada, pidid ametile 1. veebruariks automaatselt info edastama. See info pidi jõudma ka eel-täidetud deklaratsioonidesse.

“Kui maksumaksja täiendab või parandab neid andmeid ise, siis palutakse talt andmeid tõendavaid dokumente, mille toomine, sisestamine ja kontrollimine võtab aega,” rääkis Plakk.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing