Reiljani umbusaldamine kukkus läbi

15. veebruar 2006, 17:50

Riigikogu otsustas reedel mitte umbusaldada keskkonnaminister Villu Reiljanit, mille poolt olid kõik hääletamise ajal riigikogus viibinud 39 saadikut,

Villu Reiljan ütles kolmapäeval riigikogu ees, et merereostuse oht on Eestis suurim keskkonnarisk. Erinevad valitsused on tema sõnul reostusetõrje tõhustamiseks samme astunud, kuid valdkonda on ebapiisavalt investeeritud, vahendab ETV24.

'Tuleb tunnistada, et ei ole vajalikke otsuseid sündinud, kuna ohtu on alahinnatud. Valdkonnaga tegelevate ministrite taotlusi ei ole piisavalt kuulatud,' ütles Reiljan. 'Saatuslikuks on saanud aga asjaolu, et sisejulgeoleku küsimused ei ole võimaldanud siseministeeriumil reostusetõrjet prioriteediks seada.'

Reiljan tunnistas, et ei ole piisava aktiivsusega arendanud koostööd siseministeeriumiga. 'Osa vastutusest langeb ka minule - kahte ministeeriumi ei saa korraga juhtida,' sõnas keskkonnaminister.

Reiljan ei olnud nõus, et ta oleks pidanud juba ise tagasi astuma. 'On ikka läinud asjad edasi, alles võtsime vastu keskkonnatasude seaduse. Keskkonnale on minust palju rohkem kasu, kui saan seda asja ajada, kui siis, kui ma ei saa seda asja ajada,' lisas Villu Reiljan.

'Mõistan opositsiooni panna keskkonnaminister vastutama kõige eest, mille nimetuses sisaldub sõna 'keskkond',' märkis Reiljan enne hääletust riigikogu ees esinedes.

Rahvaliidu koalitsioonipartnerid Keskerakond ja Reformierakond teatasid enne umbusaldushääletust, et nad ei toeta Villu Reiljani umbusaldamist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing