Idavirulased ei pääsenud Vironiale tööle

Gert D. Hankewitz 16. veebruar 2006, 11:02

Sillamäe ja Kotka vahel liiklust alustavale laevale Vironia tööle värbamise konkursil osales ligemale poolsada idavirulast, kuid ükski neist tööle ei saanud.

Konkursi läbi viinud ASi Väinamere Teenindus juhataja Jaak Põldma tõdes, et Ida-Virumaal avaldatud kuulutuse peale tuli kohale küll 47 inimest, kuid siiani ei ole kedagi neist laevapersonali hulka palgatud, kirjutab Põhjarannik. 48-liikmelise laevapersonali moodustavad praeguse seisuga kõik väljastpoolt Ida-Virumaad pärit inimesed.

'Sobivaid kandidaate oli sellel konkursil kahjuks vähe. Kuigi leidus ka huvitavaid ja aktiivseid kandidaate, oli neil juba varem töökoht olemas ning nad tulid veelgi paremaid tingimusi otsima,' märkis Põldma, kes ei soostunud konfidentsiaalsusele viidates avaldama, milliseid töö- ja palgatingimusi laevafirma pakkus.

Kõige enam tundsid konkursil osalenud huvi kokaameti vastu, kuid enamikul neist puudus vastav väljaõpe, lisaks sellele oli Põldma sõnul kandidaatide põhiliseks puuduseks napp keelteoskus.

Põldma sõnul oli laevakompanii huvitatud võimalikult paljude kohalike inimeste värbamisest. 'Loodan, et olukord ei jää selliseks nagu praegu. Kindlasti otsime ka edaspidi töötajaid juurde,' ütles Põldma

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing