Sakala: Lidl soetas suure krundi Viljandi südamesse

16. veebruar 2006, 08:44

Saksa kaubandusketi Lidl Eesti tütarfirma ostis jaanuaris Viljandi bussipargi kinnistu ja kaks sellega piirnevat krunti, kirjutab Sakala.

Kinnistu eelmine omanik, osaühing Helveko Ehitus müüs need ära jaanuari lõpul. Tehingu hinda ei soostunud Helveko Ehituse juhatuse esimees Arvo Nõges avalikustama.

«Kosilasi oli teisigi, kuigi mitte just kahe käe sõrmede jagu,» ütles Nõges. «Andsime kinnistud parimale pakkujale.»

Kolmest Lidli valdusesse läinud maatükist suurim on Uku tänav 1-a asuv bussipark, mille pindala ulatub 12 627 ruutmeetrini. Peakinnistule ligipääsemiseks mõeldud kruntide Tallinna tänav 35 ja Jakobsoni tänav 15-a pindala on vastavalt 601 ja 477 ruutmeetrit.

22. veebruaril peetaval Viljandi linnavolikogu istungil tuleb Lidli taotlusel arutusele kogu kvartali ja sellega külgnevate tänavate detailplaneeringu algatamine.

Kuigi Lidl soovib detailplaneeringu võimalikult kiiresti valmis saada, ei jõuta sellega lõpule ilmselt enne aasta teist poolt.

Mulgi Reisid peab bussipargi kinnistu omanikuvahetuse tõttu aasta lõpuks Uku tänavalt ära kolima. Bussifirma nõukogu liige Arvo Nõges kinnitas, et bussipark rajatakse äärelinna, kuid ta ei osanud veel öelda, kas selleks ehitatakse ümber mõni olemasolev hoone või püstitatakse uus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing