Endine Riigikantselei kõrge ametnik mõisteti süüdi pistise võtmises

Gert D. Hankewitz 16. veebruar 2006, 13:21

Harju Maakohus tunnistas pistise võtmises süüdi riigikantselei infosüsteemide ja asjaajamise osakonna infotehnoloogia talituse endise juhataja Kristjan Mälgu.

Kohus tunnistas süüdi ka pistist andnud osaühingu Makato Eesti OÜ.

Põhja Ringkonnaprokuratuuri majanduskuritegude osakonna vanemprokuröri kohusetäitja Lauri Aasmanni sõnul tuvastasid uurimist läbi viinud kaitsepolitseiamet ning Põhja ringkonnaprokuratuur, et Kristjan Mälk kasutas üle 2 aasta arvutitehnikat turustava osaühingu Makato Eesti OÜ poolt renditavat sõiduautot ning ostis vastutasuks nimetatud firmast arvutitehnikat Riigikantselei tarvis.

Kriminaalasja menetlenud kaitsepolitsei uurijad tegid kindlaks, et 2003. aasta kevadel leppis Mälk oma endisest töökaaslasest tuttava Kalmar Kumariga kokku, et arvutitehnikat turustav osaühing Makato Eesti, mille juhatusse Kumar kuulub, soetab Mälgu poolt väljavalitud sõiduauto Makato Eesti nimele. „Kokkuleppe kohaselt pidi ametnik jääma sõiduki volitatud kasutajaks ning vastutasuks olema osaühingule Makato Eesti hea partner ja ostma Riigikantselei tarvis minevat IT-alast kaupa Kalmar Kumariga seotud äriühingutelt,“ ütles prokurör Lauri Aasmann.

Kohus mõistis Mälgule karistuseks 2 aastat ja 6 kuud vangistust tingimisi ning mõistetud karistust ei pöörata täitmisele, kui Kristjan Mälk ei pane 18 kuulise katseaja jooksul toime uut kuritegu ja täidab seaduses ettenähtud kontrollnõudeid. Samuti kuulub kohtuotsuse kohaselt konfiskeerimisele ebaseadusliku soodustusena saadud 121 000 krooni, mille süüdimõistetu Kristjan Mälk peab tasuma riigituludesse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing