Kaubanduskoda: ettevõtte tulumaksuvabastus peab säilima

16. veebruar 2006, 15:35

Eesti Kaubandus-tööstuskoda nõuab Eesti ettevõtete tulumaksusüsteemi praegusel kujul säilitamiseks ema- ja tütarettevõtete dividendide maksudest vabastamist.

Neljapäeval kogunenud Kaubanduskoja juhatuse üheks päevakorrapunktiks oli võimalikud muudatused Eesti ettevõtete tulumaksusüsteemis pärast aastat 2008, vahendab ETV24.

Üks võimalikest stsenaariumitest, mida rahandusministeeriumiga lahatakse on Kaubanduskoja juhatuse poolt esitatud ettepanek tänase süsteemi säilitamiseks.

See tähendab, et täitmaks Eestile antud üleminekuperioodi ema-tütarühingu direktiivi täielikuks kohaldamiseks, tuleb nii Eesti kui välisriigi residendist emaettevõtetele (juriidilistele isikutele) tehtud dividendi väljamaksed vabastada tulumaksust. Maksustatavaks jääks füüsilistele isikutele tehtavad väljamaksed ja seda ka Eestist tehtavatest emaettevõtetest.

'Mõju sellisest muudatusest riigieelarvele on minimaalne, sest Eesti residentide vahelised dividendimaksed jõuavad varem või hiljem füüsiliste isikuteni ja sealt maksustamiseni,' sõnas Kaubanduskoja juhatuse esimees Toomas Luman.

Kaubanduskojale kättesaadavate andmete põhjal tehtud arvutused näitavad, et 2004. aasta majandustulemuste järgi arvutades tähendaks see riigieelarvele maksimaalselt 0,8 miljardi kroonist kahanemist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing