Majandusministeerium sai 15 miljonit ühistranspordi toetamiseks

Gert D. Hankewitz 16. veebruar 2006, 10:49

Valitsus eraldas reservist majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile ühistranspordi toetamiseks 15 miljonit krooni, teatas pressiteenistus.

Eraldatud raha eest on kavas energiasäästuprogrammi raames osaliselt katta ka kohalikele omavalitsustele kuuluvate katlamajade ja ühiskondlike hoonete rekonstrueerimisega seotud kulusid.

Seoses kütusehinna tõusuga on viimastel aastatel ühistranspordi korraldamise kulud kasvanud olulisel määral ning seda ei kata riigieelarvest 2006. aastaks eraldatud toetuste 21 miljoni kroonine kasv. Reservist eraldatud vahendid võimaldavad pakkuda elanikkonnale soodsamat transporditeenust.

Majandus- ja kommunikatsiooniminister on kavandanud eraldada täiendavat toetust vedajatele teises kvartalis. Seletuskirja kohaselt arvestatakse toetuse eraldamisel erinevatele ühistranspordiliikidele 2005.a tegelikke keskmisi kütusehindu, I kvartali tulemusi ning maailmaturu kütusehinna prognoose 2006.a II poolaastaks.

Kohalike katlamajade ja ühiskondlike hoonete rekonstrueerimine tagab küttesüsteemi kulude kokkuhoiu mis omakorda vähendab survet soojuse hinna tõusuks ning väldib ka piirkondlike riigieelarveliste asutuste kulude kasvu.

Väiksemate omavalitsuste kulubaas pole piisav nende investeeringute täies mahus finantseerimiseks. Kohalikud omavalitsused on taoliste investeeringute toetuseks taotlenud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumilt 22 miljonit krooni. 2006.a riigieelarve seaduses on selleks ettenähtud 2 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing