PM: Haiglad võivad euromiljardite abiga saada uue näo

16. veebruar 2006, 08:01

Tervishoiu nõrkused kaardistanud sotsiaalministeerium loodab elle abil Euroopa tõukefondidest saada miljardeid kroone haiglate ümberehituseks.

Vastvalminud tervishoiusüsteemi analüüsi eile tutvustanud sotsiaalministeeriumi abiministri Peeter Laasiku sõnul annab see selge ülevaate Eesti olukorrast ravi vallas ning on hea materjal läbirääkimistel Euroopa fondidega, kirjutab Postimees.

Kokku taotleb Eesti Euroopa Liidu tõukefondidest tervishoiule järgmisest aastast kuni 2013. aastani üle 6 miljardi krooni, millest üle 5 miljardi on kavas kulutada haiglate ja teiste raviasutuste ümberehituseks.

Laasik ütles, et selle raha eest on võimalik kõik Eesti haiglad nii korda teha, et riik peab järgmised paarkümmend aastat raha andma vaid remondiks, mitte ehitustöödeks.

Ministeeriumi analüüsi järgi peab praegune haiglakeskne süsteem muutuma inimesekesksemaks, mille üks osa on teenuste kättesaadavamaks muutmine.

Positiivselt poolelt tõi Laasik esile kiired tervishoiureformid, eriti perearstisüsteemi arengu. Tema sõnul võib väga rahul olla heal tasemel meditsiinitehnikaga, mis ei jää millegi poolest alla teiste Euroopa riikide omale.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing