PM: Ministeerium jättis e-PRIA riiulile vedelema

17. veebruar 2006, 08:02

Tänavu ei saa taotleda loomakasvatamise toetusi interneti teel, sest põllumajandusministeerium ei leidnud e-PRIA rakendamiseks poolt miljonit krooni.

Miljoneid maksnud veebirakendus ise on valmis, aga ministeerium ei ole eraldanud põllumajanduse registrite ja informatsiooni ametile raha sellele serveri ja administraatori hankimiseks, kirjutab Postimees.

PRIA peadirektori asetäitja Ahti Bleive kinnitusel on oht, et e-PRIA keskkond, mis teeks internetti kasutavate talunike elu lihtsamaks mitte ainult loomatoetuste taotlemisel, ei käivitu tänavu üldse.

«Algul arvestasime süsteemi ülalhoidmise kuludena 800 000 – 900 000 krooni aastas,» rääkis ta. «Siis oli Riigi Infosüsteemide Arenduskeskus nõus e-PRIA keskkonna administreerimise ja haldamise enda peale võtma, aga riistvara ja serverid peaks ikkagi meie ostma. See läheks maksma ligi pool miljonit krooni.»

e-PRIA rakendumise venimine ei tee Eestile kui IT-riigile just au – paljudes Euroopa Liidu liikmesriikides on analoogsed veebirakendused juba mõnda aega olemas.

PRIA alustas loomatoetuste taotluste vastuvõttu sel teisipäeval.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing