PM: Maksuameti juhi kohale kandideerivad riigiametnikud

17. veebruar 2006, 08:08

Maksuameti juhi kohale kandideerivad peamiselt riigiametnikud, tippettevõtjad ei ole maksunduse esinumbriks saamisest huvitatud.

Konkursil osalejate seast leiab maksu- ja tolliameti praegused peadirektori asetäitjad Avo Rõõmussaare ja Rainer Osaniku, kellest viimane täidab uue juhi leidmiseni peadirektori kohuseid. Samuti kandideerivad rahandusministeeriumi asekantsler Tauno Tats ning riigiprokurör Raivo Sepp, kes on Eesti esindaja Euroopa prokuröride ja kohtunike ühenduses Eurojust, kirjutab Postimees.

Just Seppa on peetud rahandusminister Aivar Sõerdi soosikuks maksuameti juhi kohale ning minister kaalus pärast ameti senise juhi Aivar Rehe lahkumist tõsiselt ka tema otse ametisse nimetamist.

Avalikkuse ja koalitsioonipartnerite soovitusel korraldati koha täitmiseks siiski avalik konkurss.

Maksuameti peadirektori asetäitjad Rõõmussaar ja Osanik ning rahandusministeeriumi asekantsler Tats olid aga need inimesed, keda soovitas Sõerdile oma järglasena Aivar Rehe, kes hakkas jaanuaris juhtima Sampo panga Eesti esindust.

Ettevõtjate hinnangul pelgavad tippjuhid maksuameti juhi koha liigset politiseeritust, sest Rahvaliit on paljude hinnangul hakanud liialt oma haldusalas olevate asutuste töösse sekkuma – kardetakse, et samuti võib minna ka maksuametiga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing