Tööandjate Keskliit: vastuvõetud teenuste direktiiv ei loo ühtset teenuste turgu

20. veebruar 2006, 13:36

Eesti Tööandjate Keskliit on pettunud Euroopa Parlamendi teenuste direktiivi hääletustulemustest.

Vastuvõetud teenuste direktiiv ei aita oluliselt kaasa ühtse teenuste turu tekkimisele ning loob võimalused protektsionismiks.

„Paraku kaalusid riikide rahvuslikud huvid üles Euroopa Liidu ühishuvid,” kommenteeris hääletustulemusi Tööandjate Keskliidu juhataja Tarmo Kriis.

„Ainukeseks positiivseks tulemuseks Teenuste direktiivi puhul võib lugeda seda, et ettevõtted ei pea enam teenuse osutamiseks teises liikmesriigis ennast registreerima,” märkis Kriis

Päritolu maa põhimõtte kaotamine direktiivist tähendab sisuliselt seda, et teenuste osutajad peavad jätkuvalt olema kursis ja täitma liikmesriikides kehtivaid väga erinevaid regulatsioone. Mitmesugustel põhjustel piirangute seadmise õiguse andmine liikmesriikidele ja niivõrd paljude sektorite välja jätmine direktiivist loob õigusliku ebakindluse ja segaduse nii ettevõtjate kui tarbijate jaoks.

„Selles valguses on hämmastav Eesti ametiühingute takka kiitmine Euroopa ametiühingute rõõmuhõisetele teenuste direktiivi hääletustulemuste osas, mis on otseselt vastuolus Eesti töötajate huvidega,” ütles Kriis. „Ametiühingud ei peaks nii kergekäeliselt hakkama Euroopa ametiühingute hääletoruks Eestis, vaid mõtlema Eesti töötajate heaolu peale. Ühtne teenuste turg ja barjääride alandamine aitab kaasa palkade kasvule ja heaolu ühtlustumisele, mis peaks olema meie ametiühingute eesmärgiks” lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing