Martinson: Me olime lihtsam viis Microlinkist vabaneda

20. veebruar 2006, 15:40

MartinsonTrigoni juhatuse esimees ja osanik Allan Martinson ütles, et leedukatele olid nemad lihtne ja mugav võimalus Micrlinkist vabaneda.

'Telekomas pidi konkurentsiameti nõudel Microlinki müüma ning see otsus tuli juba 28. oktoobril eelmisel aastal. Neile anti kuus kuud müügiks. Sisuliselt oli Telekomasel kaks võimalust. Esiteks, kas alustada iseseisva müügiga ning alustada kurnava firmade läbikäimisega või teise variandina valida usaldusväärne ning ettevõtet tundev partner. Nad valisid viimase ning vähem aeganõudva variandi,' ütles Martinson.

Martinson lisas veel, et läbirääkimised Lietuvos Telekomas’ega MicroLink Lietuva ja Baltijos Kompiuteriu Akademija aktsiate ostuks algasid detsembri alguses ning said lõpu siis täna.

'Muutma me midagi ei hakka sest juhtkond ja inimesed on mõlemas ettevõttes head ning ettevõtted on kasumis. Samuti on ettevõttel hea positsioon Leedu turul,' lisas Martinson.

Leedu konkurentsiamet on võrreldes oma põhjanaabritega tunduvalt tihedama sõelega ning eitav vastus Telekomasele loa saamiseks tuli 2 päeva ennem müügipäeva ehk siis 28. oktoobril 2005. Eesti ja Läti konkurentsiametid tegid kohustuseks telekommidel müüa vaid osa omandatud ettevõttest. Näiteks Metroo andmesidevõrgu mõlemas riigis.

Seda kui suur löök oli Microlinki ostuloa mitte saamine Lietuvos Telekomas’ele Martinson hinnata ei osanud, kuid arvas, et mitte kuigi suur.

'Ma usun et pigem on neil kahju kaotatud ajast, mis läks läbirääkimistele,' sõnas Martinson.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing