PlayStation 3 turuletulek võib viibida, Sony aktsia languses

20. veebruar 2006, 10:29

Sony aktsia langes täna 3,6% (5300 jeenini), kuna investeerimispank Merrill Lynchi arvates võib firma mängukonsool PlayStation 3 turuletoomine viibida.

„Sony võib hakata oma uut mängukonsooli Jaapanis müüma alles 2006. aasta sügisel ja aasta lõpus või järgmise aasta alguses USAs,” kirjutas Joe Osha oma analüüsis vahendab uudisteagentuur Bloomberg.

Maailma suuruselt teise tarbeelektroonikatootja Sony esindaja Kei Sakaguchi sõnul ei ole firma muutnud oma algset plaani ja soovib videokonsooli turule tuua aga endiselt käesoleva aasta kevadel.

Iga viivitus annaks Sony rivaalidele Microsoft ja Nintendo aega võitmaks oma uute konsoolidega turuosa.

Merrilli sõnul võib PlayStation 3 valmistamiskuluks ulatuda 900 dollarini, mis on enam kui kaks korda rohkem Microsoft Xbox 360 mängukonsooli turuhinnast. Kolme aastaga võib toote valmiskulud ulatuda 320 dollarini.

Turu-analüüsifirma iSuppli Corp andmeil kaotab Microsoft iga Xbox 360 konsoolilt, mida ta 299-399 dollari vahemikus müüb, umbes 153 dollarit kahjumit.

Tõusva konkurentsi tingimustes ei tohi Sony lubada endale ühtegi viivitust, mis aitaks rivaalidel tal mööduda, ütles Yasuda Asset Management fondivalitseja Taiji Yoshida.

Merrill Lynch alandas ka aktsia soovitust neutraalselt osta peale.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing