Uuring: Kasvav IT-spetsialistide puudus halvab Eesti konkurentsivõime

Gert D. Hankewitz 21. veebruar 2006, 11:10

Kui Euroopa ei pööra rohkem tähelepanu IT spetsialistide väljaõppele on 2008. aastaks Euroopas puudu kuni 500 000 tipptasemel IT spetsialisti.

See selgus Cisco Systems"i tellitud 31 Ida- ja Lääne-Euroopa riigis läbiviidud uuringust. Piirkonna riikide paremusjärjestuses on Eesti praegu viimaste hulgas ehk 28. kohal ning riigi positsioon ei parane samade trendide jätkudes ka 2008. aastaks, mil eeldatav IT spetsialistide puudujääk Eestis kasvab 1000 inimeseni, leiab ettevõte.

Cisco Systems"i Baltimaade tegevjuhi Janne Järvenpää sõnul on Eestis juba täna tugevalt tuntav IT-spetsialistide puudujääk. 'Läbiviidud uuring näitas, et Eestis on juba täna puudu üle 400 IT spetsialisti. Seda tunneme igapäevaselt ka ise, kuna kõrgtasemel teadmiste ja oskustega tööjõu leidmine on Eestis väga raske,' ütles Järvenpää. 'Loodame, et Eesti riik, infotehnoloogiat õpetavad kõrgkoolid ja kohalik IT-sektor astuvad juba sel ja järgmisel aastal olulisi samme selle olukorra parandamiseks. Vastasel korral paisub IT-spetsialistide puudujääk probleemiks, mida ei ole võimalik lahendada isegi paariaastase massiivse koolitusprogrammiga,' lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing