Tallinn laiendab sotsiaaltoetusi

Gert D. Hankewitz 21. veebruar 2006, 15:21

Tallinna Linnavalitsus kavatseb oma homsel istungil kinnitada määruse, millega muudetakse eelarveliste toetuste maksmise korda ja kehtestatakse uued toetused.

“Määruse kohaselt tõstetakse perekonna sissetulekust olenevate sotsiaaltoetuste taotlemise piirmäär alampalga määrani, mis on praegu 3000 krooni ja järgnevatele pereliikmetele 80% sellest,” ütles abilinnapea Merike Martinson. “Sissetuleku piirmäära tõstmine laiendab toetuste saajate ringi,” lisas Martinson.

Ühtlasi kehtestatakse uued, perekonna sissetulekust mittesõltuvad toetused: retseptiravimite osaliseks hüvitamiseks töötutele, kodututele ja kinnipidamiskohast vabanenutele, mitmike (3 ja enam last) sünnitoetus ning toetus eakatele, represseeritutele ja nendega võrdsustatud isikutele teatripiletite osaliseks hüvitamiseks.

Linna eelarvest on eraldatud kolm miljonit krooni ravimite ning miljon teatripiletite kompenseerimiseks.
Määruse kohaselt ei ole vanematel enam tarvis esitada sünnitunnistust lapse sünnitoetuse, kooli mineva lapse toetuse ja sünnipäevatoetuse taotlemisel, kuna neid andmeid on võimalik kontrollida rahvastikuregistris.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing