EPL: Arvutiasjatundjad nurisevad autoriõiguse seaduse üle

22. veebruar 2006, 07:22

Infotehnoloogia spetsialistid pole rahul Eesti autoriõiguse seadusega, Peeter Marveti hinnangul on see oma arusaamatuses jõudnud absurdsuseni.

End pidevate autoriõiguse seaduse muudatustega kursis hoidva tehnokrati Peeter Marveti sõnul ei ole seaduseloojad arvestanud tehnoloogilise poolega. “Inimesed, kes seadusega tegelevad, ei ole tehnoloogia arenguga kursis,” märkis ta ja lisas, et ükski autoriõiguslastest, kellega tema suhelnud on, pole lugenud isegi sellealast kirjandust, kirjutab Eesti Päevaleht.

Absurdsuse näiteks tõi tehnokratt seadustähe paragrahv 10, mis defineerib üldsusele suunatud teosed. Segase sõnastuse tõttu saab Marveti hinnangul ka pulmas mahamängitud muusikat käsitleda autoriõiguse rikkumisena.

“Asi on läinud sügavalt absurdini,” rõhutas Marvet ja märkis, et autoriõiguse seadus on kohati vastuolus ka Euroopa Liidu direktiivide ja teiste Eesti seadustega.

Visionäär Linnar Viik nõustus Marvetiga ja ütles, et autorikaitsega tegelevad organisatsioonid ja kultuuriministeerium peaksid rohkem IT-spetsialistide abi kasutama.

“Olen soovitanud, et autoriõiguste asjatundjate komisjon looks ekspertkomisjoni, kelle poole saaks pöörduda, kui seistakse silmitsi üle jõu käivate probleemidega,” ütles Viik ja tõi näiteks mobiilihelinate vahetamise. “Veel hullem on see, et inimesed on hirmul, et kas politseil on õigus ära võtta mu mobiil ja seda uurima hakata – mis on selle pildi õigused ja kust see pärit on.”

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing