Piirivalve on kõik hangitud sõidukid kätte saanud

22. veebruar 2006, 14:56

Piirivalve andis teada, et on tänaseks kätte saanud kõik Schengeni raames hangitud sõidukid.

Kõik Schengen Facility programmi raames hangitud sõiduautod, maasturid, minibussid ja bussid üle antud piirivalvele ning suunatud teenistusse piiril.

Piirivalvele on Schengen Facility raames hangitud 149 sõidukit, neist kõige enam, 61 sõidukit on suunatud Kirde piirivalvepiirkonda, 46 Kagu piirkonda, 13 nii Põhja kui Lääne piirkonda, 15 Piirivalve Keskhooldebaasi ja üks Muraste Piirivalvekooli.

Muuhulgas hangiti kõige enam piirivalvele sõiduautosid Nissan Almera ja Nissan Patrol ning Nissan Double Cab maastureid (vastavalt 41 ja 39), lisaks hangiti 18 Nissan Primastar väikebussi, 17 Arctic Cat ATV-d, 12 Arctic Cat mootorkelku, 10 Subaru Forester maasturit, 7 sõiduautot Hyundai Sonata ja 5 IVECO 16-kohalist bussi.

Seoses üha suureneva vajadusega tõhustada operatiivtegevust piirkondades hinnati Piirivalveametis ümber autode jaotus ning viis esialgselt ametile planeeritud sõiduautot suunati teenistusse piirkondadesse.

Kõige enam uusi sõidukeid saanud Kirde ja Kagu piirivalvepiirkonnast suunati 28 kasutatud ja veel sõidukõlbulikku sõidukit Valga, Põhja ja Lääne piirivalvepiirkondadele. Lisaks 2005. aastal kasutusest kõrvaldatud 54 sõidukile on käesoleval aastal plaanis kõrvaldada teenistusest veel orienteeruvalt 100 sõidukit ning müüa need avaliku enampakkumise korras.

Sõidukite soetamise projekt on suunatud Schengeni õigusruumi välispiiri kontrollimiseks vajalike eeltingimuste täitmiseks. Eesti valmistub Schengeni õigusruumiga liituma 2007. aastal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing