Toomas Sildmäe hakkas viina ajama

22. veebruar 2006, 15:11

Hansapanga asutaja, hotelliärimees Toomas Sildmäe hakkas viina tootma, täna jõudis kodumaine rukkiviin ka poelettidele.

Täna turule toodud ”SAAGA nelja nimega linnast” on ainulaadne eestimaine rukkiviin, mida toodetakse Eestis kodumaisest toorainest - eesti rukkipiiritusest ja puhtast eesti veest, teatas Sildmäe suhtekorraldajate vahendusel.

”SAAGA nelja nimega linnast” idee generaatorid ja elluviijad on Toomas Sildmäe ning Eesti tuntuim viinaekspert Arno Narro, kes on Eesti alkoholitööstuses tegutsenud enam kui kolmkümmend aastat.

Toomas Sildmäele on uue viina puhul oluline eheda omamaise kõrgekvaliteedilise toote loomine. 'Eestimaa kaupluste viinalettide valik on muljetavaldav, kuid veel 2005. aastal oli sealt raske leida ehedat eesti rukkiviina, mis kannaks eneses seda maitset ja kvaliteeti, mis eesti rukkiviinale sajandeid iseloomulik on olnud,' ütles Sildmäe pressiteates. 'Julgen kinnitada, et rukkiviin SAAGA on täna arvestatav kvaliteetviin Läänemereäärsetes viinamaades ja sobib esindama Eestit. Eesti viinaturu maht on meie hinnangul stabiilne, kuid areng toimub selles suunas, et tarbija hakkab üha enam pöörama tähelepanu toote kvaliteedile ja emotsionaalsetele väärtustele – soovitakse rohkem teada, mida tarbitakse. Sellised arengud lubavad meil uskuda, et suudame saavutada kolme aastaga ligi 15%-lise osa Eesti viinaturust.'

Erinevalt teistest Eestis toodetud viinadest ei sisalda SAAGA viin suhkrut, kuna tegemist on niivõrd kvaliteetse toorainega, et see ei vaja maitsestamist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing