PM: Noored pooldavad Arnold Rüütli jätkamist

22. veebruar 2006, 07:48

Kadrioru lossipeod pole vähendanud rahva toetust president Arnold Rüütlile – 61 protsenti rahvast toetab tema tagasivalimist teiseks ametiajaks.

Postimehe tellitud Emori küsitluse järgi toetab väga Rüütli jätkamist presidendina 30 ja pigem toetab 31 protsenti küsitletuist. Rüütli jätkamise vastu on 16 protsenti ja pigem ei toeta 15 protsenti küsitletutest.

Uuring viidi 500 inimese seas läbi veebruari alguses, kui Kadrioru lossiskandaalist oli juba pea kuu aega räägitud.

Emori sotsioloog Jaanika Hämmal tõdes, et Kadrioru sündmusi sai mitmeti tõlgendada ning Rüütel võis toetajaid juurdegi saada. «Kui vaadata vanuserühmade lõikes, siis kõige tugevam on toetus taas presidendiks kandideerimisele just noorte ehk alla 35aastaste seas – 66 protsenti selle vanusegrupi inimestest toetab Rüütli jätkamist,» märkis ta. «Tavapäraselt on teda enam toetanud vanemad inimesed.»

Rüütli toetus on püsinud alati 60–70 protsendi juures. Veidi suurem ehk 74 protsenti oli toetus vahetult pärast tema ametisse valimist. Hämmal toonitas, et sellest ei saa järeldada, et toetus on langenud 13 protsendipunkti, vaid et ametis olemise ajaga on kadunud esmane «uue tulija

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing