Pärnu PM: Välismaised kelmid pommivad majutusasutusi

23. veebruar 2006, 08:12

Välismaalastest kelmid saadavad majutusasutustele kokkulepitust suurema summa väärtuses tšekke ja paluvad siis enammakstud summa teatud panka tagasi maksta.

Politsei soovitab majutusasutustel sellistele pakkumistele mitte reageerida, kirjutab Pärnu Postimees.

Pärnu politseiosakonna kriminaaltalituse politseiinspektori Simo Ollo sõnutsi on politsei saanud mitu analoogset avaldust. Ahvatlevana näiv pakkumine tehakse e-posti teel üldjuhul väikestele majutusasutustele. Esimeses kirjas tuntakse huvi pikaaegse broneeringu vastu, uuritakse hindu.

“Minu uuritavate juhtumite puhul on kirjutaja tutvustanud end UNICEFi Londoni raamatupidajana, kes on tulemas Eestisse lähetusse, UNICEF aga soovivat kogu broneeringu eest ette maksta,” rääkis Ollo.

Seejärel teatab majutusasutuse tulevane külastaja, et tšekid kokkulepitud summa peale saabuvad posti teel. Kui need aga kohale jõuavad, selgub, et tšekke on saadetud näiteks viis korda suurema summa peale.

Kohe teatabki klient, et UNICEFi peakorter on eksinud, palub broneeringu tasu saadetud tšekkide väärtusest maha arvestada ning ülejäänud summa tagasi maksta.

“Ta teatab oma väidetava reisiagendi nime ja palub ülekande teha Western Unioni panga kaudu, viidates selle panga lähimale esindusele, Pärnus on see Krediidipank,” selgitas Ollo.

Western Union pakub selliseid rahaliigutamise viise, mille puhul hiljem pole võimalik kedagi tehinguga seostada.

Pärnus pole keegi seni õnneks petturite võrku langenud, siinsete juhtumite puhul on kõigepealt mindud tšekkidega panka ja sealt teada saadud, et tegemist on võltsinguga. Politseisse jõudnud kuulduste kohaselt on keegi siiski petturitele raha maksnud, see inimene aga pole politsei poole pöördunud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing