EPL: Linn asub Kosmose kinole kevadel konkursiga uut rentnikku otsima

23. veebruar 2006, 07:18

Kosmose kino hoones filme näitava MPDE rendileping lõpeb mais, linn maja maha müüa ei kavatse ja otsib pinna eest rohkem pakkuvat üürilist.

Kultuuriväärtuste ameti juhataja Ene Vohu sõnul on linn huvitatud kinotegevuse jätkumisest ega kavatse hoonet müüa või riigile anda. Praeguste plaanide järgi pannakse kinoruumid rendisumma suurendamiseks konkursile, kus eelis on 1994. aasta mais Kosmoses tegevust alustanud aktsiaseltsil MPDE, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kino edasiandmise muudab keerukaks asjaolu, et nii filmiaparatuur kui ka suur osa mööblist kuulub praegusele rentnikule. MPDE tegevdirektori Aldo Tammsaare sõnul on aastatega Kosmose renoveerimisele kulutatud summa samas suurusjärgus kogu hoone hinnangulise maksumusega.

“Kogu kinotehnika on tehnika viimane sõna, MPDE on selleks investeerinud üle 8 miljoni krooni,” märkis Tammsaar.

Sõpruses teist aastat väärtfilme näitava Tallinnfilmi juhataja Margit Vremmerti sõnul saaks Kosmosesse rajada väärtfilmikeskuse juhul, kui oleks võimalik ehitada väiksemad saalid. “Mõistlik oleks 50–100 kohta,” ütles ta. Et 1964. aastal uksed avanud kino on arhitektuurimälestis, pole aga hoone ümberehitamine lubatud.

Sakala keskusse seitsme saaliga kobarkino ja kahe saaliga väärtfilmikino kavandava Peeter Rebase hinnangul ei ole Kosmos tänapäevaseks filminäitamiseks sobiv. “Nii suure üksiku saali majandamine ei ole majanduslikult mõttekas,” selgitas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing