Kallas: Euroopa komisjon lepib lahja teenuste direktiiviga

23. veebruar 2006, 14:00

Euroopa komisjoni asepresident Siim Kallas ei usu, et komisjon üritaks ELi teenuste direktiivi eelnõusse tagasi tuua nn päritolu- või asukohamaa printsiipi.

Selle printsiibi järgi oleks nii nagu kaupade vaba liikumise põhimõtte puhul piisanud oma koduriigi seaduste järgimisest, et pakkuda oma teenuseid ka teistes ELi liikmesriikides. Põhimõte tekitas aga ametiühingutes ja mitmetes vanades liikmesriikides eesotsas Prantsusmaaga teravat vastuseisu ning Euroopa Parlament hääletas selle eelnõust välja.

Kallas ütles täna ajakirjanikega kohtudes, et tõenäoliselt lepib komisjon parlamendi poolt toetatud kompromissiga, et direktiiv üldse vastu võetud saaks.

Päritolumaa põhimõte on direktiivi eelnõus nüüd ümber sõnastatud teenuste pakkumise vabadusena, mis piirab liikmesriikide võimalusi teiste riikide firmadele meelevaldseid tõkkeid seada. Kui see lahendus on vastuvõetavam, siis komisjon ei vaidle, ütles Kallas.

Küll aga plaanib komisjon eelnõu omaltpoolt täpsustada. Näiteks panna paika ajalised piirangud, kui kauaks ja mis tingimusel ühed või teised teenused praegu direktiivi reguleerimisalast välja jäävad.

Kallase sõnul on ELi teenuste direktiivi näol tegemist vaieldamatult kõige suurema turumajandusliku reformiga, mis selle komisjoni koosseisu ajal arutamisel on.

Euroopa ettevõtjad on teenuste direktiivi 'lahjendatud' versiooni juba teravalt kritiseerinud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing