Pärnu PM: Suur veemajandusprojekt stardib kevadel

27. veebruar 2006, 08:17

ASi Pärnu Vesi juhatuse esimees Meelis Kukk ja ASi Merko Ehitus juhatuse liige Andres Agukas allkirjastasid Pärnu kanalisatsioonitorustike ehitustööde lepingu.

Tegemist on ammu oodatud suurprojektiga, mille puhul euroraha toel saavad korraliku joogivee ja kanalisatsiooni Vana-Pärnu ning Raeküla. Samuti puuritakse Pärnu jõe alt läbi kanalisatsioonitorud sadama juures ja Vingi tänava pikendusel, kirjutab Pärnu Postimees.

Ehkki sadama juures on kanalisatsiooni düüker praegugi olemas, paigaldatakse uued, jämedamad torud sügavamale, sest senised on takistuseks sadama süvendustöödel. Jõe alla paigaldatakse joogiveetorugi.

Ehitustöödeks kulub Pärnus 211,2 miljonit krooni, millele lisandub 4,5 miljonit krooni ehitusjärelevalveks. Projekti rahastatakse Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondist, samuti keskkonnainvesteeringute keskuse, Pärnu linna ja Pärnu Vee vahenditest.

Projekti mahukusest annab tunnistust seegi, et lepingu sõlmimiseks läks selle kahele eksemplarile vaja kokku 664 allkirja.

Ehituse plaaniline kestus on ligikaudu kolm aastat ja töödega alustatakse kevadel. Et ehitusele eelneb projekteerimine, lüüakse kopp maasse hiliskevadel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing