EPL: Tallinna ringtee projekt põrkas kolme valla elanike vastuseisule

27. veebruar 2006, 07:33

Maanteeamet ei kinnitanud Teede Tehnokeskuse projekteeritud Tallinna ringtee ühendustee koridori, sest enim plusspunkte kogunud trassil on palju vastaseid.

Maanteeameti planeerimise osakonna juhataja Raul Vibo sõnul tuleb valitud kolmest variandist parimaks valitud trassile teha parandusi ja täiendusi ning seejärel korraldatakse aprilli lõpus või mai alguses uus avalik arutelu, kirjutab Eesti Päevaleht.

“Iga uue tee puhul on reaktsioon selline, nagu poleks seda üldse kellelegi vaja. Kõik tahavad seda lükata endast kaugemale,” ütles Vibo.

Läbi kolme valla kulgev 18kilomeetrine Juuliku-Tabasalu ühendustee saab alguse Sakust põhja pool Tallinna ringteele kavandatavast Juuliku liiklussõlmest ning lõpeb Tabasalust läänes Tallinna-Rannamõisa-Kloogaranna maanteel. 2025. aastaks tehtud liiklusprognoose arvestades on tulevasel teel kummaski suunas kaks sõidurida, millele lisanduvad kogujateed.

Kodu Alliku külla tupikkrundile rajanud Uljas Bakhoffi jaoks oli valik rabav. Kui praegu läheb Harku tee tema mullu valminud majast mööda sadakonna meetri kauguselt ja suvel ei kosta müra kuigi palju, siis uus magistraal – Bakhoff on seda kaardilt uurinud – tuleb mõnekümne meetri kaugusele, kodulähedase metsatuka asemele.

“Ma poleks elu sees hakanud investeerima, kui oleks teadnud, et ehitan sellisesse kohta!” pahvatas ta.

Naabrid Veskimöldrest on läkitanud pöördumisi valda ja ministritele. 122 elaniku nimel kirja saatnud Aivo Andreksoni sõnul lõhub magistraal äsjaarendatud tervikliku elukeskkonna, tekitab ülemäärast müra, kahjustab roheala ja laste turvalisust. “Sanitaartsooni jääb juba täna 124 elamut,” seisab kirjas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing