Linnugripp juba Rootsis

28. veebruar 2006, 13:52

Rootsi põllumajandusministeerium teatas teisipäeval, et riigi lõunarannikul Oskarshamnis on leitud metslindudel 'linnugripi ohtlikku vormi', vahendab ETV24.

Bloombergi teatel on Rootsi kinnitanud agressiivse linnugripi vormi leidu kahes pardis, mis avastati Oskarshamni tuumajaama lähedalt. Eeluuringud kinnitasid, et tegemist on sama viirusega, mis laastas Venemaad ja Hiinat.

'Viirus leiti metslindudelt Oskarshamni regioonis,' teatas Rootsi põllumajandusministeerium. Oskarshamn asub Rootsi kagurannikul, mis tähendab, et linnugripp on Eestist vaid mõnesaja kilomeetri kaugusel.

„See [Rootsis avastatud linnugripp] muudab meid veelgi ettevaatlikumaks,” ütles veterinaarameti loomatervishoiu büroo juhataja Maarja Kristjan. Ta lisas, et kriisiolukord siiski ei ole. Kristjani sõnul on tarvilikud ettevaatusabinõud kasutusele võetud.

Möödunud nädalal Eestist, Peterburi tee tanklast, leitud surnud pardi laboritulemused peaksid samuti laekuma lähipäevil.

Tappev virus jõudis veebruaris Euroopa Liitu – leitud on juhtumid Austrias, Prantsusmaal, Saksamaal, Kreekas, Ungaris, Itaalias, Šveitsis, Rumeenias ja Sloveenias. Linnugripi levik suurendab inimeste haigestumise ohtu. Ligi pooled inimesed, kellel on põdenud H5N1 viirust alates 2003.aastast on surnud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing