PM: Riigikontrolör Oviir kritiseerib reostuse pärast siseministeeriumi

28. veebruar 2006, 07:24

Riigikontrolör Mihkel Oviiri hinnangul lasub süü õlireostuse aeglases likvideerimises siseministeeriumil, kel ei ole reostuse tõrjeplaani.

2. veebruari hommikul saabus valitsusele siseministrilt memo, kus ta andis teada, et ministeerium kavatseb taandada end vastutusest riigi reostustõrjeplaani koostamise eest, kirjutab Oviir tänases Postimehe arvamusartiklis.

Samas andis valitsus alles mullu kevadel selle kohustuse ühehäälselt siseministeeriumile ning sellega oli nõus ka toonane minister Margus Leivo.

«Nüüd on selgeks saanud, et sel valitsuse vahetumise ajal tehtud otsusele siseministeeriumi ametnikkond lihtsalt vilistas,» kirjutab riigikontrolör. «Praegu, kui reostustõrjeplaan pidi juba mitu kuud valmis olema, pole selle tegemist alustatudki, ja nagu siseministeeriumi hoiakutest näha, ei kavatsetagi alustada.»

Nii on Oviiri hinnangul oluline kindlaks teha, kas reostustõrjeplaani tegemata jätmine oli siseministeeriumi ametnike teadlik sabotaaž või on tegu Eestile omase haldussuutmatusega ja eri ametkondade tahtmatusega koostööd teha.

Kriitika alla sattunud ametnikud kinnitavad aga ühest suust, et probleemi põhjuseid nende juurest otsima ei pea. Leivo tunnistas eile Postimehele, et reostustõrjega on vähe tegeldud, kuid selles ei ole tema hinnangul süüdi ministrid, vaid valitsused, kes ei ole reostustõrjeks piisavalt raha eraldanud. «Õlitõrje madalseis on sisejulgeoleku alafinantseerimise tagajärg,» kinnitas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing