Peterburi tee äärde kerkib äri- ja tootmislinnak

28. veebruar 2006, 10:20

Tallinna linnavalitsus kavatseb kehtestada detailplaneeringu, mis annab võimaluse rajada Peterburi tee äärde 6,8 ha suurusele alale 11 äri- ja tootmishoonet.

'Endiste nn magalarajoonide infrastruktuuri lõplikus väljaarendamises näen võimalust muuta sealne elukeskkond inimkeskseks,' ütles Tallinna abilinnapea Kallo. Äri- ja tootmishoonete rajamine toob Kallo sõnul Lasnamäele kaasa uute töökohtade tekke suurte elamuasumite naabrusesse, mis peale piirkonna sotsiaalse fooni parandamise vähendab oluliselt ka Lasnamäed muude linnaosadega ühendava ühistranspordi koormust.

Detailplaneeringu kohaselt moodustatakse Peterburi tee 53, 53b, 53c, 53d, 53e, 53f ja 53g kinnistutest kaks krunti. Tekkivale äri- ja tootmismaa sihtotstarbega krundile on võimalik rajada kuus 1- kuni 5-korruselist hoonet ja teisele, tootmismaa sihtotstarbega krundile viis 1- kuni 3-korruselist hoonet.

Detailplaneeringu algatamist taotles ja detailplaneeringu koostas K-Projekt AS. Tallinna üldplaneeringuga on planeeritava maa-ala maakasutuse juhtfunktsiooniks määratud ettevõtluse segahoonestusala, kus võib paikneda ka üksikuid elamuid ja asutusi. Planeeringuala Peterburi tee poolne tsoon on Tallinna üldplaneeringu kohaselt ette nähtud magistraaltänavate ärivööndiks, kuhu võib rajada põhiliselt kaubandus-teenindusettevõtteid. Detailplaneeringu lahendus on üldplaneeringuga kooskõlas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing