BIG: lähiajal pole plaanis börsile minna

Annika Matson 01. märts 2006, 10:12

Küsimusele, kas BIGil on plaanis ka aktsiad Tallinna börsile tuua, vastas panga juht Targo Raus, et sellist plaani hetkel ei ole.

'Hetkel ei ole meil kasvuks vaja lisaraha kaasata ning lähemal ajal börsile mineku plaani pole,' ütles Raus, kuid lisas, et eelkõige on see ikkagi aktsionäride otsustada. Raus selgitas, et pangal on täna omakapitali piisavalt ja kapitali adekvaatsus on väga kõrge.
Eeelmise aasta tulemusi komenteerides märkis Raus, et kogu finantssektor oli mullu väga edukas. Pea kõik pangad saavad suurte kasvunumbrite üle rõõmu tunda.

'BIGi eraisikute laenuportfell kasvas kiiremini, kui turg keskmiselt, aga väiksena on ka lihtsam kasvada,' rõõmustas Raus. Jooksvalt aastalt ootab Raus samuti head aastat ja ta ennustab, et turg kasvab ka tänavu jõudsalt. 'Kasumi kasvuks ei oota ta küll nii kiiret kasvu, kui mullu, aga suhteliselt suurt ikkagi,' möönis Raus.
Neljandas kvartalis kasvas BIGi puhaskasum 116,2 protsenti, 20,7 mln kroonile. BIGi aastakasum kasvas 91,2 protsenti, 63 mln kroonile.
Eestis ja Lätis tegutsev laenukontor BIG sai eelmisel aastal krediidiasutuse tegevusloa ja muutus sisuliselt spetsialiseeritud pangaks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing