Riigi õigus Lennusadamale on kohtu otsusega taastatud

01. märts 2006, 14:49

Tallinna Ringkonnakohus rahuldas täna Eesti Vabariigi apellatsioonkaebuse ning mõistis Lennusadamas paikneva maatüki ning ehitised välja ASi BPV valdusest.

Kui AS BPV ei peaks Lennusadama ala riigile vabatahtliku üle andma, tõstetakse ettevõte seal asuvatest ruumidest välja, teatas justiitsministeerium.

Tallinna Linnakohus tegi sügisel riigi kasuks sarnase otsuse teiste Lennusadamas tegutsenud äriühingute suhtes, ent leidis, et AS-i BPV tuleb vaadelda heauskse valdajana. Ringkonnakohus lükkas tänase otsusega linnakohtu selle käsitluse ümber.

Ringkonnakohus jättis täna ühtlasi rahuldamata riigi apellatsioonkaebusega võrreldes vastupidist eesmärki taotlenud apellatsioonikaebused ettevõtetelt OÜ B E (viimase seisuga pankrotis), OÜ Agrin Partion, AS Verest, ELA Tolli AS ja AS BPV. Nimetatud on erinevatel aegadel pidanud end Lennusadama seaduslikeks valdajateks ning neist neli viimast on osanike ja juhtorganite liikmete kaudu üksteisega tihedalt seotud.

Ringkonnakohus mõistis riigi kasuks eelnimetatud äriühingutelt välja ka kohtumenetluses tasutud riigilõivu ning kantud õigusabikulud. Ringkonnakohtu otsuse peale on asjaosalistel võimalik edasi kaevata Riigikohtule 30 päeva jooksul.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing