Ansip toob tuumajaama-küsimuse riigikogu ette

02. märts 2006, 15:56

Peaminister Anrdus Ansip lubas tuua Balti riikide ühise tuumaelektrijaama küsimuse riigikogu ette ja algatada üldrahvalik arutelu.

'Kindlasti saab see olema avaliku diskussiooni objekt, kindlasti saab see olema parlamentaarse diskussiooni objekt,' ütles peaminister tänasel valitsuse pressikonverentsil, kirjutas Postimees Online.

Siiski läheb tema sõnul aega, kuni andmed kokku kogutakse. 'Praegu ei ole avalikkusel ja parlamendil õieti millegi üle diskuteerida.'

Teade sellest, et kolme Balti riigi peaministrid allkirjastasid esmaspäeval Leedus ühisavalduse, milles kinnitasid soovi ehitada ühiselt uus tuumajaam Leetu Ignalinasse, kutsus esile opositsiooni pahameeletormi.

'Nii tähtsas küsimuses ei piisa ainult peaministri isiklikust otsusest,' ütles Isamaaliidu juht Tõnis Lukas toona.

Tema sõnul on enne taoliste lubaduste andmist vaja avalikku diskussiooni tuumaenergia üle.

Ansipi sõnul sunnib tuumaenergiale mõtlema praegune olukord, kus 95 protsenti Eesti elektrienergiast on seotud loodust reostava süsinikdioksiidi (CO2) emissiooniga.

Ansipi väitel tasub tuumaenergia osas kaaluda kolme varianti: teha koostööd Läti ja Leeduga, teha koostööd Soomega või rajada Eestisse mitu väiksemat tuumaelektrijaama.

Tema sõnul on Ignalina variant kõige mõistlikum, sest Eestisse rajatavate jaamade elektri omahind tuleks liiga kõrge ning Soome pole veel plaaninud kuuenda tuumareaktori ehitamist. Praegu ehitusjärgus oleva viienda tuumareaktori võimsused on Ansipi andmetel juba ära jagatud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing