Euroopa Liidu ajakirjandusauhinna Eestis võitis Helle Raidla

02. märts 2006, 09:37

Helle Raidla artikkel 'Ajakirjandus ja vanem põlvkond' võitis ELi konkursi Ajakirjandusauhinna 2005 'Erinevuste poolt. Diskrimineerimise vastu'.

Helle Raidla on ajakirja Elukiri peatoimetaja alates 2000. aastast. Enne seda on ta töötanud Eesti Naises, Hommikulehes, Rahva Hääles, Nõukogude Eesti Tervishoius.

Iga-aastasel ELi Ajakirjandusauhinna võistlusel selgitatakse välja töö, mis edendab mitmekesisuse eelistest arusaamist ning võitlust diskrimineerimise vastu tööhõives kõige paremini. Helle Raidla pääseb edasi 15. märtsil toimuvasse Euroopa finaali, kus sõltumatu ELi þürii valib 25 rahvusliku finalisti hulgast välja üldvõitja.

Eesti þürii valis võitja nelja laekunud töö hulgast. Üle Euroopa Liidu esitati konkursile kokku rohkem kui 500 tööd, millest nõuetele vastas 380.

Þürii põhjendas oma valikut, öeldes, et eakate ja „väärika vananemise” temaatika on muutumas järjest päevakajalisemaks ning selle teema käsitlemisel terves ühiskonnas ja meedias on toimumas suured muutused. Artikkel aitab murda ühiskonnas levinud stereotüüpe eakate inimeste kohta. Helle Raidla artikkel kaardistab vanemate inimeste probleemid Eestis ning annab nendest ammendava läbilõike. Lisaks nenditi, et vananemise teema ei puuduta mitte ainult Eestit, vaid on oluline terves Euroopa Liidus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing