Teraskatuste paigaldaja Toode ühildab sünnipäeva plekkseppade leidmisega

02. märts 2006, 16:12

Eesti suurim teraskatuste paigaldaja AS Toode allkirjastab homme 15. sünnipäeva tähistamisel koostööleping Narva Kutseõppekeskusega plekkseppade leidmiseks.

“Plekkseppade töö ei ole paljudele otseselt tuttav ning püüame infopäeva raames selgitada, et pea peab mõtlema enne kätt,” teatas ASi Toode nõukogu esimees Aivo Rosenberg.

Rosenbergi sõnul on ettevõte 15 tegutsemisaasta jooksul tootnud Eestisse üle 15 000 katuse, mis on 1/20 kogu Eesti pindalast ja tööd andnud enam kui sajale plekksepale. 'Mure kutseõppe tuleviku pärast puudutab meid otseselt, sest plekksepa ametioskuste omandamine on siin Eestis jäänud vähikäiku sammuma ja me ei soovi mõne aasta pärast tuua siia võõrtöölisi Ukrainast,' ütles Rosenberg.

“Oleme jõudnud veendumusele, et heaks spetsialistiks ei sünnita, ammugi ei saada selleks ainult koolipinki nühkides,” ütles Rosenberg. “Heaks oskustööliseks arenetakse praktiliste kogemuste ja omandatud oskusteabe abil, mistõttu soovime kutsuda igal aastal oma ettevõttesse vähemalt kümme õpilast Narva Kutseõppekeskusest,” lisas Rosenberg.

1991. aastal tegevust alustanud AS Toode on kasvanud omanike käsitööst 190 miljoni krooni suuruse käibega tootmis- ja müügiettevõtteks, millel tänaseks ka allüksused Lätis ja Leedus. Käesoleval ajal annab AS Toode tööd paarikümnele spetsialistile, kellele lisanduvad mitmed alltöövõtjad. Kokku on ettevõttes töötajaid üle 60.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing