Ameerika valmistub gripipandeemiaks kui looduskatastroofiks

02. märts 2006, 17:16

Ameerika Ühendriigid soovitavad valmistuda gripipandeemiaks nagu tõsiseks looduskatastroofiks ja varuda kodudesse konservtoitu, puhast vett ning ravimeid.

Tegevuskavad nii riiklikul, kohalikul kui tavainimese tasemel on välja pandud CDC (Centers for Disease Control and Prevention) kodulehele <#www.cdc.gov=http://www.cdc.gov/>. Üksikisikutele paneb CDC südamele, et gripipandeemiaks tuleb valmistuda juba praegu.

Seepärast tuleb kohe soetada vähemalt kuuajane toidu- ja veevaru, soovitatavalt peaks varudest jätkuma aga kaheks-kolmeks kuuks.

Varude hulka peaks kuuluma valmistoidud nagu lihakonservid, konservpuuviljad ja purgisupid, kuivained, kuivatatud puuviljad, pähklid, küpsised, pudelivesi. Vajadusel peab olema varutud ka beebitoitu ja toitu lemmikloomadele.

Lisaks tuleks end kindlustada patareide ja akudega, hankida valuvaigisteid, köha- ja külmetusrohtu, vitamiine. Ühtlasi vajavad pered kindlasti ka seepi ja pesuveevaru või alkoholil baseeruvat kätepuhastusvedelikku, konserviavajat, kraadiklaasi, kaasaskantavat raadiot, wc-paberit ja muud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing