Reeboki ost tõi Adidas-Salomonile kvartalikahjumi

02. märts 2006, 13:39

Maailma suuruselt teine spordikaupade tootja Adidas-Salomon jäi 2005. aasta viimases kvartalis Reebok Internationaliga seotud ühinemiskulude tõttu kahjumisse.

Kvartali kahjum ulatus 4 miljoni euroni (0,02 eurot aktsia kohta), samas kui aasta eest oli firmal ette näidata 20 miljoni euro suurune kasum, kirjutab uudisteagentuur Bloomberg.
Müük kasvas 27% ning ulatus 1,52 miljardi euroni.

3,8 miljardi dollarit maksma läinud Reeboki ülevõtmine on kahekordistanud Adidase turuosa USA turul ning vähendanud firma vahet oma põhirivaal Nike`ga.
Adidas on kasvatanud oma müüki seoses jalgpalli maailmakarikaga seotud tellimustega kui ka Adidas Superstar 35 ketside vastu tekkinud nõudlusega USAs.

Adidase tellimuste maht oli viimase aruandeperioodi lõpul 8% aasta varasemast kõrgem, Reeboki tellimused aga 22% madalamad.

Analüütikute arvates on Adidase peamiseks sammuks stabiliseerida Reebok toodete müük USAs. Ühinemisjärgselt vähendasid nimelt jaemüügifirmad tellimusi Reebokilt, kuna kardeti et Adidas muudab Reeboki odavamaid tooteid müüvaks kaubamärgiks.

Ettevõtte tegevjuht Herbert Hainer sõnul kasvab Adidas-Salomoni kasum käesoleval aastal üle 10% ja käibe tõus küündib 10% alla.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing