Leukeemiahaigete liit andis sotsiaalministrile üle ligi 2300 allkirja

Gert D. Hankewitz 03. märts 2006, 15:32

Eesti leukeemiahaigete liidu esindaja andis täna sotsiaalminister Jaak Aabile üle 2288 allkirja surmaohus elavate haigete ravi toetuseks.

Leukeemiapatsiente, nende lähedasi ja kaasamõtlejaid ühendav organisatsioon kogus Tallinna ja Tartu kaubanduskeskustes pöördumisele 'Elu eest' 2288 allkirja, kirjutab Eesti Päevaleht Online.

Oma toetust avaldanud inimesed kirjutasid alla pöördumisele: 'Mina soovin, et Eesti riik väärtustaks rohkem tervishoidu ja panustaks senisest oluliselt enam just surmaohus elavate haigete, sealhulgas leukeemiahaigete ravile.'

'Erinevad kaasaegsed ravivõimalused leukeemiahaigete elu pikendamiseks ja elukvaliteedi parandamiseks on siiani Eesti abivajajateni jõudnud aastatepikkuse hilinemisega ning ka seejärel on neid jätkunud vaid väikesele osale patsientidest. Riik ei peaks tegema valikuid, mis otsustavad, kelle elu kestab kauem, kellel vähem; kelle elu on valutum, kellel valusam. Mitmed eluliselt vajalikud ravivõimalused ei ole tänaseni paljudele patsientidele kättesaadavad,' nenditi kõnealuses avalduses.

Allkirjad andis minister Jaak Aabile üle Eesti leukeemiahaigete liidu liige Arvi Kumm, kelle sõnul näitas allkirjade kogumise edukus selgelt, et Eesti riik peab väärtustama rohkem tervishoidu ja panustama senisest oluliselt enam surmaohus elavate haigete, sealhulgas leukeemiahaigete ravile. Kumm lisas, et sotsiaalminister on liidu muredest teadlik ja teeb kõik kaasaegse ja kvaliteetse ravi tagamiseks

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing