Merrill Lynch: osta Tai aktsiaid

03. märts 2006, 10:16

Merrill Lynch analüütik Stephen Corry soovitab Tai aktsiate ostmisel kasutada ära poliitilistest pingetest tekkida võivat väärtpaberite hinnalangust.

Investeerimispanga Aasia väärtpaberiteturgude strateegia soovitab Tai aktsiaid osta isegi siis, kui peaminister Thaksin Shinawatra plaanib võistelda erakorralistel parlamendivalimistel, mida opositsiooniparteid boikoteerivad. Paljud investorid arvavad, et Thaksini partei valitakse tagasi, kuid kogu asja ümber on palju ebakindlust. Kui poliitiline olukord tekitab ebakindlust ja aktsiahindade müüki oleks õige aeg aktsiaid osta, rõhutab investeerimispank.

Thaksin saatis 24. veebruaril Tai parlamendi laiali ja teatas soovist korraldada ennetähtaegsed üldvalimised 2. aprillil. Sisepoliitilist pinget tekitas Thaksini perekonnale kuulunud telekomifirma Shin Corpi aktsiate müük Singapuri kompaniile Temasek Holding`ule, mille pealt Thaksinid 1,9 miljardit dollarit maksuvaba tulu teenisid.

Möödunud kuul langes Tai SET indeks 2,4%.
2005. aastal tõusis indeks dollaripõhiselt vaid 0,4%, samas kui kogu regiooni hõlmav MSCI Asia Pacific indeks kosus 23%.

Tai opositsiooniparteid on öelnud, et nad boikoteerivad valimisi ja nõuavad peaministri tagasiastumist.

Thaksini partei võitis möödunud aastal teist korda järjest parlamendivalimised, saades 500 kohast 375 kohta. Merrilli hinnangul võidab ta partei ka seekordsed valimised.

Merrill Lynchi hinnangul on Tai aktsiaid regiooni ühed odavamad. Finantsuudisteagentuur Bloomberg andmeil on aktsiaturu keskmine P/E (hinna/tulu) suhe käesoleva aasta kasumiprognooside baasil 11,2. Lõuna-Koreas on vastav näitaja 13,2 ja Jaapanis koguni 25,5.

Stephen Corry loodab, et nafta hind käesoleval aastal langeb ja see mõjub hästi Tai majandusele, ettevõtetele ja aktsiaturule.

Investeerimispanga sõnul on Aasia riikidest Tai kõige enam naftahinna liikumisest sõltuv, kuna tal tuleb peaaegu kogu nafta sisse importida.
Kui naftahinna 10 dollarine hinnatõus barreli kohta mõjutab Aasia riikide sisemajanduse kogutoodangut keskmiselt 0,2%, siis Tai riigi majandust 0,45% võrra.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing