PM: Parlamendi juhi kohta on saamas Toomas Varek

03. märts 2006, 07:36

Vähem kui kuu aja pärast võib respublikaan Ene Ergma asemel parlamendi esimeheks tõusta keskerakondlane Toomas Varek.

Riigikogu valib uue kolmeliikmelise juhatuse 23. märtsil salajasel hääletusel. Koalitsioonileppe järgi kuulub esimehe koht Keskerakonnale, esimese aseesimehe koht Reformierakonnale. Tava kohaselt on teise aseesimehe koht opositsiooniparteide jagada.

Keskerakonna esimees Edgar Savisaar on viidanud, et ehkki fraktsioon ei ole oma valikut veel teinud, on head väljavaated esimehe kohale saamisel praegusel Riigikogu esimesel aseesimehel Toomas Varekil, kirjutab Postimees.

Vareki sõnul on veel selgelt vara tema kandideerimisest rääkida. «Spekulatsioonid on õhus, aga meie fraktsioonis ei ole sellest veel juttu olnud,» ütles ta.

Nüüdses juhatuses on üsna pretsedenditult kaks opositsioonipoliitikut – respublikaanid Ene Ergma ja Taavi Veskimägi. «Selge on see, et esimees peab olema erakonnapoliitikast veidi vabam, aga mitte ka päriselt. Poliitilisi tõmbetuuli tuleb vältida,» lisas Varek.

Reformierakond ei ole juhatuse valimiste teemat samuti erakonnas veel arutanud, kuid Postimehele teadaolevalt plaanib oravapartei esitada esimese aseesimehe kohale fraktsiooni juhi Maret Maripuu. Juttu on tehtud ka endise välisministri Kristiina Ojulandi kandidatuuri seadmisest.

25 saadikukohaga on Res Publical parlamendis piisavalt jõudu, et teise aseesimehe kohta enesele püüda. Res Publica meediajuhi Riina Vändre sõnul esitavad nad kindlasti oma kandidaadi. «Meil on väga hea kandidaat olemas ja näeme hea meelega, et Ene Ergma jätkaks riigikogu juhatuses,» nentis ta.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing