Lääne-Tallinna Keskhaigla juhiks sai Boris Kirt

Gert D. Hankewitz 03. märts 2006, 12:48

Lääne-Tallinna Keskhaigla nõukogu valis pärast põhjalikke arutelusid haigla juhatuse esimeheks majandusspetsialist Boris Kirdi ja haldusjuhiks Märt Kõlli.

“Langetasime otsuse pärast väga põhjalikku kaalumist, lähtudes Lääne-Tallinna Keskhaigla esmavajadusest,” ütles nõukogu juhtiv Tallinna abilinnapea Merike Martinson. “Haigla vajab eeskätt kogemustega üld- ja majandusjuhti, kes oleks suuteline selle komplitseeritud kompleksi seisakust välja tooma ja jõuliselt arendama,” selgitas Martinson. “Boris Kirdil on pikaajalised majanduse juhtimise kogemused ning valikul osutus määravaks tema nägemus haigla edasisest arengust,” lisas Martinson.

15. veebruariks nõukogu poolt välja kuulutatud haigla juhatuse esimehe konkursile esitas avalduse seitse inimest, kellest viiega viidi läbi põhjalikud intervjuud.

Boris Kirt (s. 1942) on lõpetanud TPI mehaanikainsenerina, töötanud tehastes Norma ja Salvo peakonstruktori ja peainsenerina, juurutades mitmeid uuendusi. Juhtinud Eesti Innovatsioonifondi, Eesti Börsinõukogu ja EBS-i teadusnõukogu. Majandusteadlase kraadi kaitsnud 1989, stazeerinud USA-s, Austrias ja Itaalias. 1995 käivitatud eraettevõtlus on üle andmisel.

Haldusjuhiks valitud Märt Kõlli (s. 1970) on lõpetanud TTÜ majandusteaduskonna, töötanud AS Mainoris äriplaanide konsultandina, EAB Vara AS-is juhatuse esimehena. Alates 2002 Lääne-Tallinna Keskhaigla siseaudiitor.
Haldusjuhi kohale esitas oma kandidatuuri 13 inimest.

Lääne-Tallinna Keskhaigla viieliikmelisse nõukogusse kuuluvad veel Taavi Aas, Sirje Endre, Vahur Keldrima ja Siiri Oviir.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. March 2009, 19:12
Otsi:

Ava täpsem otsing