Kinnisvarafirmad alustavad ausa konkurentsi tagamiseks koostööd maksuametiga

06. märts 2006, 13:56

Maksuhaldur ja kinnisvarafirmade organisatsioonid alustavad koostööd ausa konkurentsi tagamiseks, teatas maksu- ja tolliamet.

Maksu- ja tolliameti ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu ja Eesti Kinnisvaramaaklerite Koja vahel toimunud koostöönõupidamisel arutati vastastikuse infovahetuse parandamist, eesmärgiga tagada kinnisvaraturu hea maine, kliendi huvide kaitse ning maksukohustuse aus täitmine.

Neljapäeval toimunud kohtumisel arutati kinnisvaraturuga seotud ohtusid, milleks võivad olla kunstlikku nõudlust tekitavad spekulandid ning kinnisvaravahendajad, kes üldjuhul ei maksa makse ja ei suuda kliendile tagada kvaliteetset teenust.

Koosolekul otsustati, et kinnisvarateenuste kvaliteedi tõstmiseks ning ausa konkurentsi tagamiseks ettevõtluses, tuleb tõhustada heal koostööl põhinevat järelevalvesüsteemi. Samuti otsustati, et 2006. aastal kontsentreeritakse tähelepanu ebaausa müügi- ja vahendustegevusega tegelevatele isikutele ning nende maksustamisele.

Maksuhaldur on varem juhtinud tähelepanu, et isiku omandis olevast kinnisvara müügi- ja vahendustegevusest saadav kasu tuleb deklareerida füüsilise isiku tuludeklaratsioonis ning saadud kasult tasuda tulumaks. Kui eraisik tegeleb kinnisvara vahendusega, kui ettevõtlusega, siis peab vara võõrandamisest saadud tulult maksma nii tulumaksu kui sotsiaalmaksu. Juhul, kui tegemist ei ole pikemaajalise ettevõtluse tunnustele vastava tegevusega, siis sotsiaalmaksu tasuma ei pea.

Maksuhalduri tähelepanu pälvivad eelkõige edasimüügi eesmärgil kinnisvara soetanud füüsilised isikud, kes on kinnisasja või vallasasjast eramu/korteri omanikuks väga lühikest aega. Samuti on tähelepanu all nn broneeringute edasimüüjad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing