Selgusid Tartu parimad uusehitised

07. märts 2006, 11:29

Parimad uusehitised Tartus on Luha 2 ja 4 kortermajad, Kapteni 6 ja 8 ühepereelamud ning Sepa 23 büroohoone.

Rekonstrueeritud hoonetest tunnistati parimaks A. Haava 1 elamu ja Nooruse 1 õppehoone, teatas Tartu Linnavalitsus.

Parimate uusehitiste konkurssi korraldatakse kaheksandat aastat. Selle käigus vaatab linnavalitsuse liikmetest ja arhitektidest koosnev žürii üle kõik aasta jooksul linnas valminud hooned.

Tänavu vaatas žürii üle ühtekokku 45 uusehitist, mille puhul hinnati nende sobivust linnaruumi, krundi asendiplaanilist lahendust, hoone fassaadikujundust, originaalsust, materjalivalikut ja ehituse kvaliteeti.
Žürii esimehe abilinnapea Anto Ili sõnul vaadati ka hoonesisest funktsionaalset lahendust ja ehitise dokumenteerimist. 'Valiku tegemine oli suhteliselt raske, eriti ühepereelamute osas,' sõnas Anto Ili. 'Rõõmustav pilt avanes tänavu korterelamute osas, sest enamik valminud ehitistest olid omanäolised ja hea kvaliteediga.'

2005. aasta Tartu parimateks uusehitusteks korterelamute grupis tunnistas žürii Luha 2 ja 4. Ära märgiti Ropka 24a ning Kalevi 60 ja 62.
Ühepereelamutest võitsid Kapteni 6 ja 8 eramud. Pilkupüüdvamatest elamutest nimetati ära veel E. Wiiralti 1, Bajadeeri 5 ja Sangviini 14. Muudest uusehitistest tunnistas žürii parimaks Sepa 23 büroohoone (autoregistrikeskus), märkimist väärivatena tõsteti esile Ringtee 79 ärihoonet ja Võru 158 kohvikut.

Rekonstrueeritud ja laiendatud ehitistest võitsid konkursi A. Haava 1 elamu ja Nooruse 1 õppehoone. Ära märgiti veel Lai 38 botaanikaaia hoone ja Ringtee 75 Lõunakeskuse laiendust (silmas peetud just jäähalli) ning Õnne
15 elamu rekonstrueerimist.

Aasta parimate ehitiste projekteerijaile, ehitajatele ja tellijaile antakse üle tänukirjad märtsi lõpul või aprilli algul raekojas toimuval üritusel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing