Euroopa börsid: kaevandussektor juhib langust

07. märts 2006, 13:12

Metallide hinnalangus on täna viinud Euroopas langusse kaevandussektori ja kiskunud mõõdukasse miinusesse kogu aktsiaturu.

Kui möödunud aastal oli toorainesektor Stoxx 600 indeksis kõige paremini liikuv sektor, siis täna näitavad kaevandajat suurt miinust.
Maailma suurim kaevandusfirma BHP Billiton on langenud 2,9% ja kukkunud 936 pennini. Anglo American maksab 2064 penni ehk 3,1% eilsest sulgemishinnast vähem.

Shanghai börsil on langenud täna vasetonni hind 2,3%, kuna kardetakse et möödunud kuul rekordilise hinnatasemeni jõudnud metalli hind hoiab tagasi tarbimishimu.

FactSet Research Systems andmeil oodatakse kaevandusfirmadele käesoleval aastal 6,3% kasumi tõusu, samas kui möödunud aasta tõusunumber ulatus koguni 55 protsendini.

Eile langes paar protsenti ka naftabarreli hind, kuna loodetakse et Naftat Eksportivate Riikide Organisatsioon (OPEC) nafta tootmiskvoote ei kärbi.
Mõõdukas languses on seega ka energiasektor.

„Aeg on müüa nafta- ja kaevandajate aktsiaid,” ütles uudisteagentuurile Bloomberg CCR Actions fondivalitseja Eric Bleines. „Nad on liialt kallid ja ettevõtete kasumid on jõudnud ajaloo kõrgeimate taseme juurde.”

Nii metalli- kui ka naftasektori aktsiaid on muutunud viimasel ajal kõiksugu uudistele ülimalt tundlikuks. Ettevõtete aktsiaid liiguvad suurtes hinnakoridorides, mis teeb kindlasti head meelt spekulantidele.

Hoolimata sellest, et mobiiltelefonidele kiipe tootev Texas Instruments veidi parandas oma esimese majanduskvartali käibeprognoosi oli sellest investoritele vähe ning kerge langus on täna ka Euroopa pooljuhtide sektoris.

Sektori esindajad ASML ja STMicroelectronics on kaotanud hinnas vastavalt 1,3% ja 1,7%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing