Aasta esimese kuuga tagastati üle 9 miljoni joogipakendi

07. märts 2006, 10:25

Eesti Pandipakend kogus jaanuaris jooksul kokku ja suunas taaskasutusse 9,2 miljonit pakendit, mis on oodatust suurem.

Jaanuaris tagastasid tarbijad 84 protsenti müüki pandud plastikpudelitest, 43 protsenti joogipurkidest ning 72 protsenti ühekordsetest klaaspudelitest. Möödunud aasta detsembrikuus olid tagastusmäärad vastavalt 65, 27 ja 45 protsenti.

Pakendiseaduse järgi peab Eesti Pandipakend kui pakendiettevõtjate loodud taaskasutusorganisatsioon aasta jooksul koguma ja taaskasutusse suunama 63 protsenti müüki pandud plastikpudelitest, 40 protsenti müüki pandud joogipurkidest ja 63 protsenti müüki pandud ühekordsetest klaaspudelitest.

Eesti Pandipakendi tegevjuhi Oleg Epneri sõnul pakkus jaanuarikuu positiivset üllatust, kuna külmade ilmade tõttu prognoositi väiksemat tarbimist ja sellevõrra ka väiksemat pakendite tagastamist. Eriti positiivseks peab Oleg Epner kogutud purkide arvu, mis suurenes võrreldes detsembrikuuga ligi kahekordselt.

Tänaseks osaleb pandipakendi süsteemis aktiivselt 1400 vastuvõtukohta, Eesti Pandipakendi Pakendiregistris on registreeritud 1862 toodet.

„Rõõmustav on näha kaupmeeste järjest kasvavat valmisolekut oma klientidelt tühje joogipakendeid vastu võtta. Panditaarat on oma kodukoha kauplustes võimalik tagastada juba ka näiteks Ruhnu saare elanikel ja selliste väikevaldade nagu Tudulinna, Peipsiääre, Urvaste, Orava ja Karula inimestel,” ütles Epner pressiteates.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing