EPL: Eesti Energia uurib Soomes tuumajaama rajamise võimalust

07. märts 2006, 07:06

Eesti Energia juhatuse esimees Sandor Liive uuris Soomes sealseid kogemusi tuumaenergia arendamisel.

Sandor Liive kohtus eile soomlaste energiafirma Pohjolan Voima esindajatega ja arutas lisaks praegusele Eesti-Soome energiafirmasid ühendavale Estlinki merekaabli teemale ka Eesti väljavaateid osalemaks Leetu plaanitava uue tuumaelektrijaama rajamises. Samuti pole Eesti Energia siiani Liive sõnul unarusse jätnud plaani rajada koostöös soomlastega tuumajaam Soome, kirjutab Eesti Päevaleht.

“2002. aastal on konsultatsioonifirma RAMSE poolt valminud uuring, mis käsitles tuumajaama rajamise võimalust Eestisse, selle analüüsi tulemusena jõuti järeldusele, et otstarbekas on siiski tõsisemalt uurida koostöövõimalusi Leedu või Soomega,” rääkis Liive.

Liive sõnul on ettevõte omalt poolt valmis ka Soomega koostöövõimalusi arutama, kuid Leedus juba on Eesti Energia koostöö kaugemale jõudnud ning ettevõttel on seal reaalselt võimalik projekti teostatavust uurima asuda.

Juba homme allkirjastavad Eesti, Läti ja Leedu energiaettevõtete juhid Ignalinas kolmepoolse memorandumi uue tuumajaama rajamise võimalikkuse uuringu teostamiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing