Siseministeerium tahab neljaks aastaks lisapalgaraha 2 mld

Liis Kängsepp 08. märts 2006, 09:25

Siseministeerium tahab 2007-2010. aastani kaasata lisaraha suurusjärgus 2 mld kr, et vähendada oma valitsemisalas personalivoolavust, teatas ministeerium.

Siseminister Kalle Laanet tutvustas eile õhtul peaministrile siseministeeriumi uut arengukava, kus suurima probleemina on välja toodud siseministeeriumi valitsemisala personalivoolavus, mis tuleneb turutingimustele oluliselt allajäävatest palgamääradest. Ametnike lahkumise tõttu on kriitilises seisus nii politsei, päästeteenistused kui ka piirivalve.

Lahendusena näeb arengukava projekt ette täiendavate rahaliste vahendite planeerimist järgnevaks neljaks aastaks. Vahendite suurusjärk ulatub praeguste arvestuste kohaselt kahe miljardi kroonini.

Teise suurema probleemide valdkonnana puudutab arengukava sisejulgeoleku tagamiseks vajaliku tehnika vananemist. Näiteks on valdav osa praegusel kasutuses olevatest päästeautodest üle 20 aasta vanad. Samuti renoveeriti viimati mitmeid politsei, pääste ja piirivalve ametihooneid ligi paarkümmend aastat tagasi. Arengukava raames plaanitakse praeguste hoonete korrastamist või uute rentimist. Samuti tõstatab arengukava vajaduse rajada uus Sisekaitseakadeemia hoonetekompleks 2008. aastaks.

Möödunud aastal Vabariigi Valitsuse poolt vastuvõetud määruse kohaselt on kõik ministeeriumid kohustatud koostama neljaks aastaks oma valitsemisala arengukavad, milles nähakse tegevusvaldkondade kaupa ette olulisimad eesmärgid ning tegevused. Arengukavad on aluseks riigi eelarvestrateegia koostamisel. Eelarvestrateegiasse planeerib siseministeerium 2007. aastaks talle pandud ülesannete täitmiseks vähemalt pooleteise miljardi krooni suurust eelarvekasvu.

Suurimaks eesmärgiks 2007-2010. aastal peab siseministeerium ühinemist Schengeni õigusruumiga 2007. aastal. Lisaks on oluliselt suurendatud erinevate kriiside reguleerimise ning ka reostustõrje valmisoleku tagamisega seotud tegevuste prioriteetsust ning sinna planeeritavate vahendite mahtu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing